Our product range includes a wide range of gold gilding service on temple, wooden gold leafing, marble gold leafing, golden lifting ., italian imitation copper leaf foil and wooden silver leafing.
₹ 200 / Square Meter Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | Gold |
| shade | gold |
| application | wall panel |
| made in india | yes |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Content | 24K |
| Color | Gold |
| Brand | Golden Arts |
| country | India |
| Payment mode | online/offline |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Content | 24K |
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | gold |
| shade | gold |
| made in india | yes |
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | all colour |
| made in india | yes |
| application | wall |
| meterial | gold |
₹ 2.5 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 x 6 Inch |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Italian |
| Usage/Application | Decoration |
| Quantity Per Pack | yes |
| Customisation | Customised |
| Design | As per customer demand |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Square Feet Get Latest Price
| Leafing Material | Copper Leaf |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
Said Ulla (Proprietor)
Golden Arts
1548, Mohalla Panni Garan, Subhash Chowk
Jaipur - 302002, Rajasthan, India