Our range of products include designing gold leafing on wall & silling, casting gold leafing on round roof, interior gold leafing, metal gold leafing, hotel gold leafing and copper imitation leafing service.
₹ 450 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| colour | gold |
| application | wall |
| made in india | yes |
| meterial | gold |
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Ceiling |
| Technique | Gold Leaf Gilding |
| Types Of Leaf | 24 Karat |
| Finishing | Polishing |
| Thickness | 0.5 mm |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Content | 24K |
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | gold |
| shade | gold |
| application | wall, panels |
| made in india | yes |
₹ 1500 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Content | 24K |
| Gold Leaf Type | 24K Gold Leaf |
| Color | gold |
| Brand | Golden Arts |
| Country | Made In India |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Content | 24K |
| Color | gold |
| brand | Golden Arts |
| Country | India |
| Payment Mode | Online/offline |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Copper Color |
| Brand | Golden Arts |
| Service Mode | Offline |
| Payment mode | Online/offline |
| Country | India |
₹ 4300 / Gram Get Latest Price
| Shape | Square |
| Color | Golden |
| Gold Quality | 24 Carat |
| Type | Edible Decorations |
| Purity | 99% |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 x 3 Inch |
| Color | Golden |
| Shape | Square |
| Customisation | Customised |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Finishing | smooth |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 x 3 Inch |
| Color | Golden |
| Application | designing |
| State | flakes |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Country of Origin | Made in India |
Said Ulla (Proprietor)
Golden Arts
1548, Mohalla Panni Garan, Subhash Chowk
Jaipur - 302002, Rajasthan, India