We are a leading Manufacturer of casting gold leafing on mirror, roof gold leafing, golden leafing on sai baba moorthy, gilding gold leafing on stylish table, gold leafing on stylish chair and tables and golden leafing on decorated article from Jaipur, India.
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Applications Of Leafing | Mirror |
| Brand | Golden Arts |
| Color | Golden |
| Thickness | 300 Micron |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Roof |
| Materials | Gold Leaf |
| Thickness | 300 Micron |
| Roll Length | 4 inch |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Applications Of Leafing | Sai Baba Moorthy |
| Brand | Golden Arts |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 0.2 mm |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Gold Content | 24 Karat |
| Applications Of Leafing | Table |
| Finishing | Glossy |
| Thickness | 1.5 mm |
| Color | Golden |
| Brand | Golden Arts |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Gold Content | 24 Karat |
| Applications Of Leafing | Wedding Chair and Table |
| Finishing | Polishing |
| Thickness | 1.5 mm |
| Color | Golden |
| Brand | Golden Arts |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Color | Golden |
| Brand | Golden Arts |
| Thickness | 1.5 mm |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Glossy |
| Application | Wedding Decorative |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Decorated Table |
| Color | Golden |
| Thickness | 1.5 mm |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Table |
| Color | Golden |
| Thickness | 1.5 mm |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Table |
| Color | Golden |
| Thickness | 2 mm |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Applications Of Leafing | Lift |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finishing | Polishing |
| Color | Golden |
| Brand | Golden Arts |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Chair |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 0.2 mm |
| Color | Golden |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Temple |
| Finishing | Glossy |
| Color | Golden |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 0.1 mm |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Materials | Golden Foil |
| Applications Of Leafing | Table |
| Color | Golden |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Office Door |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 0.1 mm |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Table |
| Technique | Gold Leaf Gilding |
| Finishing | Glossy |
| Gold Content | 24 Karat |
| Thickness | 0.1 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Applications Of Leafing | Almirah |
| Technique | Gold Leaf Gilding |
| Finishing | Polishing |
| Thickness | 0.5 mm |
| Gold Content | 24 Karat |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Usage/Application | Chair |
| Technique | Gold Leafing Gliding |
| Gold Content | 24 Karat |
| Finishing | Polishing |
| Thickness | 0.1 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Brand | Golden Arts |
| Material | Gold Leaf |
| Thickness | 300 Micron |
| Application | Gilding |
| Gold Content | 24 K |
| Finishing | Polishing |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / Sq ft Get Latest Price
| Gold Content | 24 Karat |
| Applications Of Leafing | Wall Clock |
| Finishing | Glossy |
| Thickness | 1.5 mm |
| Color | Golden |
| Brand | Golden Arts |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 450 / Square Meter Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | gold |
| meterial | gold |
| made in india | yes |
| Brand | Golden Arts |
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Material | Brass |
| Work | Painted Kalash |
| Color | Golden |
| Working | Gold Leafing |
| Country | Made In India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 350 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Golden |
| Applications Of Leafing | Ceiling |
| Brand | Golden Arts |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finishing | Polishing |
| Gold Content | 24 Karat |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 24K Gold Leaf |
| Color | Golden and Silver |
| made in india | yes |
| shade | gold |
| application | wall |
| meterial | gold |
Said Ulla (Proprietor)
Golden Arts
1548, Mohalla Panni Garan, Subhash Chowk
Jaipur - 302002, Rajasthan, India