Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer interior gold leafing, hotel gold leafing, gold imitation leafing service, silver leafy dining table, gold edible leaf and edible gold flakes.
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | gold |
| made in india | yes |
| use | interior |
| Brand | Golden Arts |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | gold |
| made in india | yes |
| shade | gold |
| application | wall |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Gold Leaf Type | 22K Gold Leaf |
| Color | all |
| application | wall , furniture |
| made in india | yes |
| shade | gold |
₹ 350 / Square Meter Get Latest Price
| Materials | Silver Fil |
| Applications Of Leafing | Dining Table |
| Brand | Golden Arts |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickenss | 1.5 mm |
| Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Gold Leaf Type | Green Gold Leaf |
| madein india | yes |
| purpose | designing |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 x 3 Inch |
| Color | Golden |
| Shape | Square |
| Application | wall |
| Customisation | Customised |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4300 / Gram Get Latest Price
| Brand | golden Arts |
| Color | Golden |
| Form | Powder |
| Type | Edible Decorations |
| Fineness (%) | 420,100 |
₹ 1000 / sq ft Get Latest Price
| Color | Natural |
Said Ulla (Proprietor)
Golden Arts
1548, Mohalla Panni Garan, Subhash Chowk
Jaipur - 302002, Rajasthan, India